טכניקת M.I.T Technique

טכניקת M.I.T
M.I.T Technique

לא לא.
לא מדובר בטכניקה של המכון הטכנולוגי היוקרתי בארה"ב.

אז מה עומד מאחורי טכניקת M.I.T?

פשוט מאוד – M.I.T זה גם ראשי תיבות של Most Important Tasks.

דיברנו על זה בעבר, כשהתייחסתי ל'מתודת אייבי לי', שתעדוף היא ללא ספק אחת ממילות המפתח ומהאתגרים הכי גדולים בעידן שלנו.

טכניקת M.I.T אינה מקורית בצורה יוצאת דופן. היא מציעה לנו לבחור בין 2-3 משימות שהן המשימות החשובות ביותר לביצוע, ולדאוג לכך שנקדם אותן במשך היום. הן יהיו ה-Most Important Tasks שלנו, וברמת העיקרון, אין מצב שנסיים את היום בלי להשלים אותן.

אתם בטח אומרים לעצמכם עכשיו – זהו? זה כל הקטע? מה חפרת עכשיו?

אז בואו נבין טוב יותר למה טכניקה כזו פשוטה יכולה לעבוד ולעזור לנו?

* להחליט על 2-3 משימות מחייב אותנו לחשוב ולתעדף (!), ובכך להחליט מה באמת ייתן ערך ויקדם אותנו לעבר המטרות והיעדים שלנו ולא ייתן לנו פשוט להמשיך להיסחף בשוטף.
* זה מציב לנו יעד עד סוף היום, והיעד הזה טיפה מלחיץ אותנו (ולחץ עד רמה מסויימת הינו דבר חיובי שדוחף אותנו קדימה). הלחץ ממקד אותנו ויוצר מעין תחושת מחויבות ואחריות.
* יופי, רשמנו את ה-M.I.Ts? עכשיו נשאר רק לעשות, ולוודא בסוף היום שבאמת השלמנו את מה שרצינו לקדם ולא רק את מה שצץ בדרך או שהיה קל לסמן עליו V.

כמובן שתמיד יוכלו להיות מקרים חריגים (אבל חריגים כן?) אשר בגללן לא נשלים את משימות ה-M.I.T, אבל כדאי שתהיה לנו סיבה מאוד טובה ללמה לא הצלחנו להשלים בין 2-3 משימות ביום (שהן לא רק השוטף!)

אז מה עכשיו?

* כל תחילת יום רשמו לפניכם את 2-3 המשימות החשובות ביותר שאתם צריכים לעשות – ואז פשוט תעשו אותן (רצוי לפי הסדר).
* יש אנשים שממליצים לעשות את ה-M.I.Ts שלכם דבר ראשון על הבוקר, בבית או במשרד, כי במידה ותדחו אותן למאוחר יותר, תהיו עסוקים ו'ייגמר לכם הזמן' לבצע אותן. תוציאו אותן מהדרך על תחילת היום ואז תתפנו לשאר הדברים! (בדיוק כמו שדיברנו ב'לאכול את הצפרדע').

זכרו, המטרה שלנו היא למצוא מהם 2-3 הדברים, שאם נעשה אותם היום, נוביל להתקדמות, שינוי או הספק משמעותי. 

יאללה, N-Zman!