מוזיקה-מוטיבציה-ריכוז - Music-Motivation-Focus

מוזיקה מוטיבציה וריכוז - Music Motivation & Focus

מה אתם אוהבים לשמוע בזמן שאתם נמצאים ב-Zone שלכם ונותנים בראש?

אחד הדברים שאני הכי אוהב בעולם (באמת. בלי להגזים) זה  להאזין למוזיקה 🎧🎶

בכל כך הרבה מצבים, לכל כך הרבה סגנונות.

זה משהו שפשוט יכול למלא אותי באנרגיה, בשמחה, במוטיבציה ולפעמים גם נותן לי הזדמנות וזמן פשוט לשקוע לתוך משהו מבאס או כואב שאני מרגיש ולהיות בו רגע לפני שאני ממשיך הלאה.

בשלב מסויים, הבנתי שמעבר לאהבה שלי למוזיקה, אני אפילו יכול לרתום אותה לטובתי ולהיעזר בה. הבנתי שהמוזיקה ממלאת אותי באנרגיה שאני יכול לנתב לדברים השונים שאני עושה ולרמת הריכוז/מוטיבציה שאני צריך.

כך למשל, בזמן שהייתי עוסק בדברים שקשורים לחישובים מתמטיים ולעבודה על סוג של 'אוטומט' (עוד מהימים של החטיבה והתיכון…) הייתי שם מוזיקה מקפיצה כמו היפ הופ או מוזיקה לטינית ומתנועע בחדר תוך כדי שאני 'מתקתק' חישובים ופותר תרגילים.

בזמן התואר הראשון שעשיתי באוניברסיטה, כשהייתי קורא מאמרים בפסיכולוגיה, אני זוכר שחיפשתי מוזיקת רקע רגועה שתתאים לי ותעזור לי להתרכז – כך גיליתי מחדש את המוזיקה הקלאסית ומלא פלייליסטים של מוזיקה רגועה של פסנתר, חליל וכו'.

כשעבדתי בסטארטאפים וב-Google תמיד הסתקרנתי לראות מה הקולגות שלי אוהבים לשמוע בזמן שהם מתרכזים. גיליתי לא מעט אנשים שאוהבים להאזין לרעש לבן ודומיו וגם כאלו שאוהבים להאזין לטפטוף גשמים ולפכפוך נחלים (למרות שזה עשוי לשלוח אותנו לא מעט לשירותים…).

בעיניי למוזיקה יש כוח מטורף, ואם נדע להתאים את המוזיקה והקצב למצב הרוח ולסיטואציה שבה אנחנו נמצאים, היא יכולה לתרום לנו כל כך הרבה מהמון בחינות וביניהן פוקוס, אנרגיה, פשוט כיף וכמובן מלא מוטיבציה.

אז למה שלא נגייס גם את המוזיקה לטובתנו? אנשים נפלאים יצרו דברים נהדרים לאורך השנים וכל מה שנותר לנו לעשות זה למצוא את מה שעושה לנו טוב ועוזר לנו להתמקד ולהתרכז בדברים שחשוב לנו לקדם. כיום יש אפילו אפליקציות שזה כל ייעודן , הנה לינקים לכמה דוגמאות מגניבות – Noisli, Coffitivity, Rainy Mood.

יאללה, מוזמנים ומוזמנות לעקוב אחרי N-Zman ב-LinkedIn וב-Facebook ולראות דוגמאות למוזיקה ולפלייליסטים שאחרים שיתפו שהם אוהבים לשמוע ושעוזרים להם להתרכז! אם אתם עדיין לא שם, עכשיו זה הזמן להתחיל לעקוב, להוסיף המלצות משלכם ולגלות לכולנו עולמות חדשים 🤩