תוכנית הברמן - The Bartender's Plan

תוכנית הברמן - The Bartender's Plan

למי פה יצא לעבוד פעם בתור ברמן או ברמנית?
אני בטוח שגם אם לא עבדתם בתחום לפחות יצא לכם לשבת מתישהו בבר 🍻🍸

אז בואו נספר לכולם פה סוד (או משהו בסגנון).

לרוב הברמנים והברמניות, יש רוטינה יומית ושבועית שהם חוזרים עליה כדי לשמור על הבר מתוקתק ומצוחצח. למה? כי כדי שהבר יהיה מבריק, מסודר ומושך עבור הלקוחות, צריך להמשיך לתחזק אותו בקביעות.

כך למשל, צריך להבריק ולנקות את כל הבקבוקים והמדפים של הדיספליי (התצוגה של הבקבוקים), צריך להקפיד על לנקות ולמלא את המקררים, צריך לשטוף ולעשות פוליש לדברים מסוימים ועוד ועוד.

אבל מה כל זה קשור לניהול זמן ומשימות?

אז ככה, לפני כמה זמן, שוחחתי עם חנן ליפסקין, בחור מוכשר מאוד שכבר עשה כמה דברים מאוד מרשימים בחייו, וחשבנו יחד כיצד אוכל לשפר את הפעילות העסקית שלי.

בין היתר, דיברנו על ליצור את מה שכינינו 'תוכנית הברמן' האישית שלי, שהיא בעצם תוכנית לחמשת ימי העבודה (א'-ה'). סיכמנו שבכל יום בשבוע אדאג לבצע פעילות אחת מסויימת שתקדם את העסק ולאט לאט הפעילות הזו תהפוך לרוטינה קבועה (בימים מסוימים דברים מסוימים). זה מאוד דומה לרוטינות שיש לברמנים ולברמניות ומכאן השם.

כדי לעזור בהטמעה של התוכנית, התחייבתי לחנן שבכל סוף יום אשלח לו דיווח על כך שביצעתי את מה שתכננתי. כמובן שבהתחלה זה היה קצת מוזר ואפילו לא הכי כיף ונוח (פתאום היה לי מוזר בתור עצמאי לדווח לאדם אחר) אבל זה עבד! וזה עזר! ובשלב מסוים פשוט המשכתי ברוטינה והפסקתי לעדכן את חנן כי ההרגל הוטמע.

אז החלטנו ששווה לשתף 🤓

מה אתם צריכים לעשות כדי ליצור ולהטמיע את 'תוכנית הברמן/ית' האישית שלכם?

1. לבחור משהו שאתם רוצים לקדם ושבא לכם לפנות אליו מעט זמן מדי שבוע. זה יכול להיות כמעט כל דבר – קריאה, האזנה לפודקאסט, ספורט, פרסום פוסט בלינקדאין, להרים טלפון ל.. וכו'.
2. לבחור יום בשבוע בו תבצעו אותו.
3. למצוא זמן שמתאים לכם ולשבץ את זה בלו"ז.
4. למצוא חבר/ה ולשלוח להם את התוכנית שלכם לימי א'-ה'.
5. להתחיל לעשות את מה שתכננתם ולדווח בסוף יום לחבר/ה על כך שעשיתם את זה.

אהבתם? נסו את זה וספרו איך הלך לכם!
לא עזר לכם? גם סבבה. אשמח שתכתבו לי ונמצא משהו אחר שיתאים לכם.

יאללה. לכולנו N-Zman. בהצלחה!

נ.ב.

טיפ חשוב – תבחרו חבר/ה שלא תרגישו מספיק בנוח למרוח אותם בכל מיני סיפורים ותירוצים. ארחיב על הנושא הזה קצת יותר בפוסט אחר בעתיד הקרוב. ממליץ לעשות Follow/Like ל-N-Zman ב-LinkedIn או ב-Facebook כדי שלא תפספסו תכנים נוספים כשהם יעלו.