טודואיסט - Todoist

והיום בפינת "האפליקציה/כלי/פלטפורמה שכדאי להכיר!"
טודואיסט - Todoist ✔​

אם אתם זוכרים, לפני כמה זמן סיפרתי לכם על גוגל קיפ – Google Keep ודיברנו על הסיפוק המטורף שיש בלסמן ✔ על המשימות שביצענו.

חשוב לי לחזור ולומר שיש מלא (!!) אפליקציות וכלים מגניבים בתחום של ניהול זמן ופרודוקטיביות. בעיניי זה ממש לא משנה באיזו תבחרו כל עוד תמצאו את הפלטפורמה שהכי נוחה ופשוטה עבורכם! כי אתם העיקר והפלטפורמה אמורה לשרת אתכם (ולא להפך!)

לצערי, המון פלטפורמות מציעות יותר מדי פיצ'רים מתוחכמים ומגניבים שרובנו ממש לא צריכים (ובסופו של דברים דורשים מאיתנו יותר מדי השקעה וזמן..), אז תשמרו את המחשבה הזאת לפני שאתם רצים לאמץ עוד מערכות וטכנולוגיות מגניבות.

יאללה. לתכל'ס!

קצת על טודואיסט – Todoist:

* הכלי נגיש גם באפליקציה (iOS ו-Android) וגם במחשב.
* יש אינטגרציות מגניבות עם מלא מערכות אחרות (יומן, מייל, מערכות נוספות של ניהול תהליכי עבודה ופרוייקטים כמו ג'ירה Jira, מאנדיי monday ו-טרלו Trello).
* לפני שאמשיך, חשוב לציין שמדובר במודל Freemium – כלומר, יש גרסה חינמית שכוללת רק חלק מהיכולות וגרסת פרימיום שכוללת אופציות מגניבות ומתקדמות (וגם כמה שיחסית בסיסיות בעיניי ולא קיימות בגרסה החינמית – כמו הוספת תזכורת! אבל הם צריכים להרוויח איכשהו). הנה לינק לעמוד התמחור כדי שתוכלו לראות מה כלול ומה לא.
* כל משימה נכנסת תחת קטגוריה מסויימת שנקראת פרוייקט – נכון לכתיבת הפוסט ניתן לקיים עד 5 פרוייקטים פעילים בגרסה החינמית.
* יש המון טמפלטים (תבניות מוכנות מראש) פרקטיים ומעולים לפרוייקטים – גם אישיים וגם מקצועיים.
* לכל משימה ניתן גם לתת תוויות, תעדוף, תאריך יעד ועוד.
* את המשימות ניתן לכתוב ב'שפה טבעית' כדי להגדיר דברים בצורה פשוטה ומהירה (כמו לכתוב Call mom tomorrow at 4pm במילים וזה יוסיף את זה לשדות הרלוונטיים) – לינק להסבר מפורט.
* את המשימות אפשר לראות כרשימות או כלוחות קנבן – לוחות בהן ניתן לגרור משימות מעמודה לעמודה וכך ליצור flow עבודה לפי סטאטוס כגון 'רשימת משימות' ← 'בתהליך' ← 'בוצע' וכו'.
* לא עובד מושלם בעברית – נראה שבינתיים לא הכי מותאם ל-RTL (כתיבה מימין לשמאל – Right to Left) אבל אני מכיר לא מעט אנשים שעובדים עם הכלי בעברית למרות זאת.

כמובן שבפוסט אחד אי אפשר לפרט את כל האפשרויות והיכולות, אבל לפחות סקרנו חלק מהן 🤓

לפני שאתם רצים לשחק עם הפלטפורמה כי סקרנתי אתכם… רוצים לשמוע עוד? מתלבטים אם זה מתאים לכם באופן אישי? דברו איתי!

לינקים שימושיים

למחשב:
https://todoist.com

ל-iOS:
https://apps.apple.com/il/app/todoist-to-do-list-tasks/id572688855

ל-Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.todoist